16 Cze 2019 (niedziela)
11:00
MAŁE ETHNO - SAHARA, czyli kultura Maghrebu

MAŁE ETHNO – SAHARA, czyli kultura Maghrebu

Warsztaty

16.06. (niedziela), g. 11, Sala Wystaw
SAHARA, czyli kultura Maghrebu ─ WARSZTATY
zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-10 lat oraz ich opiekunów
prowadzenie: Hacen Sahraou
Sahara od wieków wabi tajemniczością. Rozpala wyobraźnię krajobrazami i opowieściami. Nieujarzmiona, bezkresna, odwieczna. Kryjąca w sobie prawdziwe skarby. Podczas warsztatów spróbujemy zebrać, a następnie smakować, słuchać, dotykać oraz wąchać kultury marghrebu. Uczestnicy poznają kilka produktów używanych w północno-afrykańskiej kuchni (np. daktyle, chałwę, herbatę miętową, humus czy pitę), dotkną nieznanych orientalnych przedmiotów i spróbują odgadnąć do czego one służą. Nauczą się także wiązać turban i przymierzą dżelabę. Zapraszamy tych, którzy gotowi są wskoczyć na latający dywan, by ruszyć w podróż do krajów północnej Afryki, gdzie unosi się woń przypraw i kadzideł.

Przewodnik podróży: Hacen Sahraoui ─ francuski aktor, od 2006 roku mieszka w Polsce, współpracuje z teatrem Stacja Szamocin oraz Strefa Ciszy z Poznania (projekt Domino oraz Last Minut). Prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Zagrał w serialu „Niania”, „Londyńczycy” oraz „Dom nad rozlewiskiem”. Mogliśmy oglądać go w znanym i lubianym serialu TVN „Przepis na życie” oraz w miniserialu internetowym „Przepis na więcej”. Miał również przyjemność pracować na planie „Zimnej Wojny”.
W 2018 roku był gościem na Akademii Sztuk Przepięknych podczas Polandrock Festival, gdzie zagrał swój monodram „Nassredin i ja”.

Lokalizacja:
Centrum Kultury Zamek (CK Zamek)
Święty Marcin 80/82
Poznań

Polecamy także:

sobota, 11 Lip
11:00

“W rytmie dziecka”, to warsztat pracy z ciałem, najpierw ciałem rodzica, by poczuł, przypomniał sobie, co się z nim dzieje, gdy porusza się w sposób, właściwy jego dziecku, potem z

sobota, 25 Lip
11:00

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o zaniku relacji na płaszczyźnie dziecko-rodzic. Może to przez zabieganie? Może przez brak zrozumienia? Uczestnicy zajęć dowiedzą się, że można inaczej! Na zajęciach, w