1 Cze 2019 - 27 Cze 2019
12:00
Rozciągnięte w czasie - wystawa Kingi Ludek

Rozciągnięte w czasie – wystawa Kingi Ludek

Wystawy

Cykl prac, w których elementy struktury – wątku i osnowy tworzą wzajemną relacje wielokierunkowych prześwietleń poszczególnych warstw faktury. Poprzez modelowanie przestrzenne, naprężanie, rozdzielanie i rozsnuwanie, transformacji ulega płaski wzór, powstają dekonstruowane formy ubioru 3D. W konstrukcji jak i w kompozycjach barwnych harmonia i rytm został zakłócony. Otrzymana materia miękka jest wielofunkcyjna, począwszy od autonomicznej tkaniny artystycznej po modyfikację ubioru unikatowego z całym wachlarzem możliwości. Aspektem pracy są wzajemne związki narosłe w historii sztuki włókna i designu.

(Wystawa tkanin artystycznych oraz ubioru unikatowego Kingi Ludek Rozciągnięte w czasie )

Biogram
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom z zakresu projektowania ubioru oraz aneks z tkaniny artystycznej (2010). Od 2015 zatrudniona na stanowisku laborant w Pracowni Ubioru Unikatowego w macierzystej uczelni. Ukończyła Studium Pedagogiczne na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2017). Udział m.in. w: II Biennale Tkaniny TKAN ART w Skierniewicach, Międzynarodowym Festiwalu Zdarzenia im. Józefa Szajny w Tczewie, Międzynarodowej Wystawie Designu w Poznaniu, Art & Fashion w Poznaniu, Off Fashion w Kielcach. Zajmuje się projektowaniem ubioru, innowacyjnymi technologiami związanymi z branżą odzieżowo-tekstylną, drukiem cyfrowym, fotografią mody, tkaniną artystyczną.

Wystawa potrwa do końca czerwca.
Wstęp wolny.

Lokalizacja:
Kawiarnia Artystyczna Kóltura
ul. 23 lutego 8
Poznań

Polecamy także:

18.09 - 31.10

Na początku była pajęczyca: sumeryjska Uttu, według Nawahów Na'ashjé'ii Asdzáá, grecka Arachne, w mitologii kultury Indian Hopi Kokyangwuti – kobieta poza czasem, reprezentująca wszystko to, co dobre, wzywana w chwilach,