ETHNO PORT AFTER: koncert PIXVAE

Koncerty

Pixvae wciąż ewoluuje podczas swojego nieustannego poszukiwania równowagi pomiędzy festiwalową esencją currulao, czyli afro-kolumbijską tradycyjną muzyką, a pionierskimi badaniami muzycznego undergroundu Lyonu. Nazwa tej nowej eksplozji, Oì Vé, brzmi jak zaproszenie i rozbrzmiewa od Cali po Lyon.
Na skrzyżowaniu wpływów Afryki, Atlantyku i Pacyfiku stoi Romain Dugelay, lider grupy Pixvae. Od początku tej transkontynentalnej odysei komponuje mapy, łączy terytoria i otwiera nowe perspektywy. Wierny tradycji nieustannej hybrydyzacji muzyki afroamerykańskiej, kształtuje nowy repertuar, skupiając się na Marimbie de Chonta (rodzaj ksylofonu), głównym instrumencie currulao.
Romain Dugelay ze swoimi długoletnimi towarzyszami z zespołu z Power Trio Kouma (Léo Dumont na perkusji i Damien Cluzel na gitarze), łączy swoje saksofony i klawisze z marimbą Juana Carlosa Arrechea, z którym nawiązał współpracę podczas trasy „Kaixu” w 2017 roku, oraz z Israëlem Quinonesem, który dołączył w 2019 roku. Arrechea rozwija rytmy i dźwięki swojego instrumentu do granic jazzu i rocka. Quinones dodaje swój głos do wokali Margaux Delatour, obecnej od początku, i Jennifer „Xiomora” Torres, która dopiero dołączyła do projektu. Ta trójka tworzy podstawę melodii, proponując nowe teksty do współczesnej interpretacji currulao.
Miejsce: Dziedziniec Zamkowy

Koncerty są organizowane w ramach projektu Better Live, współfinansowanego przez Komisję Europejską oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Dziedziniec Zamkowy


Leave a Reply

Polecamy także:

sobota, 24 sie
17:00

Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht.

sobota, 5 paź
13:00

Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht.