Patrzeć palcami

Inne

Co można znaleźć w przestrzeni miasta? Czy zwracamy na co dzień uwagę na przedmioty, materiały i struktury na przemierzanych przez nas miejskich szlakach? Co tak dokładnie nas otacza? Przyjrzymy się temu z bliska z dziecięca ceikawością.
Artystka Kamila Wolszczak pracuje z dziećmi i angażuje opiekunów w celu stworzenia przestrzeni i czasu na eksplorację materiałów i zabawę dźwiękiem, ruchem, obrazem lub formą. Dociekliwe dzieci potrzebują dorosłych, którzy poprowadzą ich zabawę sensoryczną i wczesne badania. Dorośli opiekunowie uważnie obserwują i śledzą zabawę dzieci oraz proces twórczych badań, wczuwają się, uczestniczą w zabawie i dowiadują się, jak pogłębić zabawę. Dotykając śliskiego, twardego, czy mokrego otoczenia, artystka wprowadza uczestników w świat odkrywania materii sztucznych w zestawieniu z naturalnymi, w różnorodność otaczającego nas świata.

Spacer sensoryczny to podróż po wyobraźni, wyrasta z badawczych zainteresowań artystki i jej wieloletnich doświadczeń w pracy performatywno-warsztatowej z dziećmi w wieku od 2 do 8 lat. Pozwala na krytyczny namysł nad teraźniejszością i przyszłością w twórczej atmosferze. Spacer z dzieci i ich bliskimi to pierwszy krok do stworzenia nowej wystawy w przestrzeni miasta w ramach Biennale Sztuki Dziecka 2025.

Wiek: 4 lata z bliskimi im dorosłymi
Grupa: max 30 osób
Czas trwania: 1 godzina
Miejsce: park lub miejsce, gdzie wszyscy możemy usiąść na ziemi/ trawie

Twórczyni: koncepcja i prowadzenie: Kamila Wolszczak

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

wtorek, 30 lip
19:00

Poczuj Zamek! Podczas spaceru z przewodniczką zapoznamy się z historią budynku jednocześnie zwracając uwagę na to, co lśni, tonie w mroku, dźwięczy, odbija się echem… zaangażujemy zmysły, by doświadczyć Zamku