Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych – SET IV: KOD ŹRÓDŁOWY | ANIMATOR 2024

Kino

[PL]
Od 2017 roku Animator jest festiwalem kwalifikującym do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Film, który otrzyma Grand Prix – Złotego Pegaza w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych ma ułatwioną drogę do wymarzonej Oscarowej® nominacji w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.
Na pierwszy set krótkich filmów rywalizujących w Konkursie, pod zbiorczym tytułem KOD ŹRÓDŁOWY składają się następujące tytuły:
Baigal Nuur, reż. Alisi Telengut, Kanada 2023;
Bergamot, reż. Yanqi Liang, Chiny 2023;
Braided, reż. Chenxi Zhang, USA 2023;
CookedFellas, reż. David Sick, Niemcy 2023;
Eeva, reż. Lucija Mrzljak, Morten Tšinako, Estonia 2022;
ME, reż. Don Hertzfeldt, USA 2024;
O/S, reż. Max Hattler, Niemcy 2023;
Papa, reż. Lucas Toornvliet, Niderlandy 2023;
PURGA, reż. Gintarė Valevičiūtė Brazauskienė, Antanas Skučas, Litwa 2023;
Rekonstrukt, reż. Gabor Urlich, Węgry 2023.

[ENG]
Since 2017, Animator Festival carries the Oscar® qualifying status from the American Film Academy. This means that a short film that wins the Festival’s Grand Prix, the Golden Pegasus, is on a fast track to being considered for an Oscar® nomination in the Best Animated Short Film category and can compete for this prestigious award.The first set of the competing short films, under the collective title SOURCE CODE includes the following titles:
Baigal Nuur, dir. Alisi Telengut, Canada 2023;
Bergamot, dir. Yanqi Liang, China 2023;
Braided, dir. Chenxi Zhang, USA 2023;
CookedFellas, dir. David Sick, Germany 2023;
Eeva, dir. Lucija Mrzljak, Morten Tšinako, Estonia 2022;
ME, dir. Don Hertzfeldt, USA 2024;
O/S, dir. Max Hattler, Germany 2023;
Papa, dir. Lucas Toornvliet, Netherlands 2023;
PURGA, dir. Gintarė Valevičiūtė Brazauskienė, Antanas Skučas, Lithuania 2023;
Rekonstrukt, dir. Gabor Urlich, Hungary 2023.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

niedziela, 28 lip
13:30

WYSTAWA NA EKRANIE Spędź dzień z pracowniczkami i pracownikami jednej z największych galerii sztuki na świecie. Po legendarnej londyńskiej Galerii Narodowej oprowadzą Cię sprzątaczki, ochroniarze, kuratorzy i dyrekcja. Pokażą Ci

wtorek, 16 lip
16:00

Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie The Royal Hotel na prowincji.

piątek, 19 lip
21:30

„Przejścia", czyli o współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Gwiazda europejskiego kina Franz Rogowski, rozsławiony filmem

sobota, 20 lip
21:30

Thriller z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej nagrodzonego Oscarem aktorskiego popisu w „Czarnym łabędziu”. To mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie,