Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych – SET IV: KOD ŹRÓDŁOWY | ANIMATOR 2024

Kino

[PL]
Od 2017 roku Animator jest festiwalem kwalifikującym do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Oscar®. Film, który otrzyma Grand Prix – Złotego Pegaza w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych ma ułatwioną drogę do wymarzonej Oscarowej® nominacji w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany.
Na pierwszy set krótkich filmów rywalizujących w Konkursie, pod zbiorczym tytułem KOD ŹRÓDŁOWY składają się następujące tytuły:
Baigal Nuur, reż. Alisi Telengut, Kanada 2023;
Bergamot, reż. Yanqi Liang, Chiny 2023;
Braided, reż. Chenxi Zhang, USA 2023;
CookedFellas, reż. David Sick, Niemcy 2023;
Eeva, reż. Lucija Mrzljak, Morten Tšinako, Estonia 2022;
ME, reż. Don Hertzfeldt, USA 2024;
O/S, reż. Max Hattler, Niemcy 2023;
Papa, reż. Lucas Toornvliet, Niderlandy 2023;
PURGA, reż. Gintarė Valevičiūtė Brazauskienė, Antanas Skučas, Litwa 2023;
Rekonstrukt, reż. Gabor Urlich, Węgry 2023.

[ENG]
Since 2017, Animator Festival carries the Oscar® qualifying status from the American Film Academy. This means that a short film that wins the Festival’s Grand Prix, the Golden Pegasus, is on a fast track to being considered for an Oscar® nomination in the Best Animated Short Film category and can compete for this prestigious award.The first set of the competing short films, under the collective title SOURCE CODE includes the following titles:
Baigal Nuur, dir. Alisi Telengut, Canada 2023;
Bergamot, dir. Yanqi Liang, China 2023;
Braided, dir. Chenxi Zhang, USA 2023;
CookedFellas, dir. David Sick, Germany 2023;
Eeva, dir. Lucija Mrzljak, Morten Tšinako, Estonia 2022;
ME, dir. Don Hertzfeldt, USA 2024;
O/S, dir. Max Hattler, Germany 2023;
Papa, dir. Lucas Toornvliet, Netherlands 2023;
PURGA, dir. Gintarė Valevičiūtė Brazauskienė, Antanas Skučas, Lithuania 2023;
Rekonstrukt, dir. Gabor Urlich, Hungary 2023.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

sobota, 10 sie
21:00

Chociaż Georgie ma dopiero 12 lat, potrafi poradzić sobie w każdych warunkach. Po śmierci matki postanowiła udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem –

środa, 17 lip
19:15

Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie The Royal Hotel na prowincji.

czwartek, 18 lip
15:30

Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake (John Malkovich) podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie nabiera nieoczekiwanego obrotu, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem jego właścicielki, w którą

środa, 17 lip
15:45

„Nawet na służącą się nie nadajesz!”, mówi do Delii jej mąż, jedną ręką zabierając jej wypłatę, a drugą wymierzając siarczysty policzek. Nieśmieszne? A może jednak dobrze się będziecie bawić w