Sztuczna intuicja – SET III: W POSZUKIWANIU INNEJ RZECZYWISTOŚCI | ANIMATOR 2024

Kino

Pod pojęciem SZTUCZNEJ INTUICJI/ ARTIFICIAL EMPATHY rozumiemy relację między technologią a intymnością. Na szeroką skalę obserwujemy zacieranie się granicy między bytami żyjącymi, samoświadomymi, a bytami sztucznymi (cyfrowymi). Obcujemy z chatbotami GPT, w procesie podejmowania decyzji i codziennych aktywnościach coraz bardziej polegamy na inteligentnych technologiach, nasze relacje kształtuje online dating. Zmianie ulega nasza percepcja. Pojawiają się trudności w rozróżnieniu prawdy i fałszu, człowieka od bota.
Sekcja programowana, bazująca ponownie na otwartym naborze zgłoszeń filmowych (Open Call), dotyczyć będzie problematyki związanej z tym, co definiujemy jako cechy wyróżniające ludzkość i jej autonomię. Będzie nas interesował wpływ narzędzi AI na twórczość i bliskie relacje, a także zmiana rozumienia pojęcia tożsamości człowieka jako jedynego gwaranta twórczej inwencji.

Black Sheep Boy, James Molle, Francja 2020, 15’
The Sky Has Not Yet Fallen, Isabel Beavers, USA 2022, 8’10”
ECHOES, Emanuele Kabu, Włochy 2023, 2’10”
KŁAKI, PIOTR DISMAS ZDANOWICZ, Polska 2024, 4′
For A While (The Story Of Loukanikos),Pierre Chaumont, Kanada 2023, 2’39”
Glitch Colorspace, Shilei Wei, Chiny 2023, 4’45”
Intersect, Dirk Koy, Szwajcaria 2021, 18’23”
Śmierć Wizerunku Demo / Death of Image Demo, Ziemowit Dąbrowski, Polska 2020, 4’27”
TRUE-AI, Michalina Jasińska, Polska 2023, 2’30”
touha, Robert Seidel, Niemcy 2023, 4’26”
Well Wishes My Love, Your Love, Gabriel Gabriel Garble, USA 2023, 9’07”

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

wtorek, 16 lip
19:15

„Mars Express. Świat, który nadejdzie” to niezwykle dynamiczny cyberpunkowy kryminał pełen zaskakujących pomysłów wizualnych, którego akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej. Przedstawiona historia rozgrywa się w przyszłości na skolonizowanym Marsie.

środa, 31 lip
20:45

Absolutny przebój Sundance i Berlinale od A24. Zanurzony w późnych latach osiemdziesiątych, osadzony na amerykańskich bezdrożach, drugi film brytyjskiej reżyserki Rose Glass (pamiętne Saint Maud) to elektryzujące, zupełnie odjechane love

czwartek, 18 lip
16:00

Ekspert od monitoringu Harry Caul (w tej roli Gene Hackman) zostaje zatrudniony do śledzenia młodej pary, którą nagrywa podczas spaceru po zatłoczonym Union Square w San Francisco. Podczas odsłuchiwania nagrań

czwartek, 18 lip
20:45

„Mars Express. Świat, który nadejdzie” to niezwykle dynamiczny cyberpunkowy kryminał pełen zaskakujących pomysłów wizualnych, którego akcja pulsuje w rytm muzyki elektronicznej. Przedstawiona historia rozgrywa się w przyszłości na skolonizowanym Marsie.

czwartek, 18 lip
13:45

Hirayama pracuje jako czyściciel toalet w Tokio. Wydaje się zadowolony ze swojego prostego i uporządkowanego życia. Poza codziennymi rutynowymi zajęciami lubi słuchać muzyki, czytać książki i fotografować drzewa. Seria nieoczekiwanych