VR Showcase | Stary Browar | Animator 2024

Kino

VR Showcase Animator 2024

Atrium +1, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaz trwa 90 minut, ilość miejsc ograniczona, udział uczestników i uczestniczek jest rotacyjny.

Proponowany przegląd doświadczeń Virtual Reality to zapowiedź niezwykłej podróży w fantastyczny, immersyjny świat, będący prezentacją technologicznych osiągnięć, artystycznych kierunków oraz różnorodności estetyk wizualnych holenderskich twórców.

Niderlandy znajdują się obecnie w czołówce produkcji VR na świecie. Prezentowane doświadczenia miały swoje premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (Venice Immersive) czy Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Doświadczenia wirtualnej rzeczywistości coraz intensywniej wchodzą w świat filmu. Podczas tegorocznego Festiwalu w Cannes zainaugurowany został Immersive Competition dedykowany produkcjom VR.

W ramach 17. edycji Festiwalu Animator w przestrzeni Atrium+1 w Starym Browarze zaprezentujemy:

 - Flow, 15’, reż. Adriaan Lokman, będący opowieścią o wietrze, w której możemy stać się częścią wirujących prądów powietrza, otoczyć się ruchem, szeptem i doświadczyć malowania powietrzem.

- Imaginary Friend, 25’, reż. Steye Hallema, to uniwersalna historia, która poruszy widzów/-ki od 8 do 88 lat (i więcej). Pozwala wkroczyć do surrealistycznego świata stworzonego przez 8-letniego Daniela, który próbuje poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby, smutkiem i lękiem. W tym doświadczeniu można przeistoczyć się w wymyślonego przyjaciela, by pomóc mu walczyć ze strachami. 

- Elele, 6’, reż. Sjoerd van Acker, pozwala eksplorować piękno własnego ruchu. Dłonie uczestnika/-i biorą udział w tanecznym performansie do elektronicznej muzyki Maxa Coopera.

- Shadowtime, 20’, reż. Sister Sylvester, Deniz Tortum, pojęcie “shadowtime” opisuje uczucie towarzyszące funkcjonowaniu jednocześnie w dwóch rzeczywistościach, które by było możliwe wymaga dwóch ciał, czterech rąk i dwóch serc. Twórcy kreślą pytania o światy, których nie da się pogodzić, jak wirtualnej rzeczywistości i kryzysu klimatycznego. Czy VR’owy „świat cienia” może stać się schronieniem od rzeczywistości?

- Nerd Funk, 10’, reż. Ali Eslami, tytuł jest jednocześnie nazwą wykreowanej przez artystów Ali and Mamali, wirtualnej tożsamości, posiadającej konto na Instagramie, przez które uczestnicy/czki doświadczenia VR mogą eksplorować cyfrową, kolektywną współczesną kulturę powstającą w interakcji z profilem @nerd_funk.

– Angels of Amsterdam, 30’, reż. Anna Abrahams, Avinash Changa, przenosi uczestnika/czkę doświadczenia do siedemnastowiecznej kawiarni w Amsterdamie, gdzie spotyka: Maritgen Jans, Juliany, Elsje Christiaens i Pussy Sweet: czwórkę słynnych Aniołów z Amsterdamu – opryszków, którzy nie mogąc czerpa z bogactwa Złotego Wieku w sidemnastowiecznym Amsterdamie, wzięli swój los w swoje ręce. Bohaterowie reagują na kontakt wzrokowy i dzielą się swoimi opowieściami w formie współczesnej pieśni, tańca lub performansu muzycznego.

Kuratorem VR Showcase w ramach Animatora 2024 jest Stanisław Liguziński – główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie, koordynator inicjatyw badawczych w ramach kursu magisterskiego „Research in and Through Cinema” w Holenderskiej Akademii Filmowej, wideoeseista, kurator programów filmowych i XR (immersyjnych) dla międzynarodowych festiwali filmowych i instytucji kulturalnych. Współpracuje z Pracownią Eseju Filmowego vnLab w Łodzi.

VR Showcase Animator 2024

Atrium +1, CH Satry Browar, ul. Ratajczaka 42, Poznań

22-30.06.2024

Więcej informacji: animator-festival.com

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

wtorek, 30 lip
15:30

"Terapia dla par" (Bajo terapia)Reż. Gerardo HerreroHiszpania, 2023, 93 minuty„Terapia dla par” to hiszpański komediodramat, w którym napięcie rośnie od pierwszej do ostatniej sceny. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów

środa, 24 lip
16:45

„Terapia dla par” to hiszpański komediodramat, w którym napięcie rośnie od pierwszej do ostatniej sceny. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”!Trzy pary małżeńskie zostają

wtorek, 16 lip
19:00

Zdobywczyni Oscara Olivia Colman oraz nominowana do Oscara Jessie Buckley w najbardziej niepokornej komedii tego roku twórców filmów Trzy billboardy za Ebbing, Missouri i Duchy Inisherin. Błyskotliwa i wyzwalająco zabawna

sobota, 20 lip
21:30

Thriller z brawurową rolą Natalie Portman, która prezentuje studium szaleństwa na miarę jej nagrodzonego Oscarem aktorskiego popisu w „Czarnym łabędziu”. To mistrzowsko zrealizowana intryga, w której nic nie jest takie,