DAHOMEJ + SPOTKANIE Z DYREKTOREM FESTIWALU Marcinem Pieńkowskim | FESTIWALOWA ROZGRZEWKA NH

Kino

Poczuj atmosferę Nowych Horyzontów – jednego z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce – jeszcze przed rozpoczęciem festiwalu (który wystartuje już 18 lipca). 4 lipca o godz. 18:00 zapraszamy na pierwszy w Polsce pokaz zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie, Dahomej w reżyserii Mati Diop.
Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z Marcinem Pieńkowskim – dyrektorem festiwalu – który opowie na żywo, dlaczego warto wybrać się pod koniec lipca do Wrocławia. Bilety na seans są już dostępne w sprzedaży.
„DAHOMEJ” – OPIS FILMU
Złoty Niedźwiedź na Berlinale, duchologiczny dokument o powrocie 26 zrabowanych obiektów: z paryskiego muzeum do Królestwa Dahomeju (dzisiejszy Benin). Minimalistyczny, liryczny, a przy tym będący zdecydowanym politycznym manifestem film Mati Diop to lekcja polityki historycznej w najlepszym wydaniu. Powrót zrabowanego dziedzictwa to bowiem dopiero początek gorącej i bardzo aktualnej debaty o tym, gdzie naprawdę drzemie duch narodu i jak rozliczać się z przeszłością.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

poniedziałek, 1 lip
21:00

Hanna i Liv podróżują z plecakami po Australii. Po tym, jak skończyły im się pieniądze, Liv namawia przyjaciółkę do podjęcia tymczasowej pracy barmanki w pubie The Royal Hotel na prowincji.

sobota, 22 cze
14:30

Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake (John Malkovich) podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie nabiera nieoczekiwanego obrotu, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem jego właścicielki, w którą

wtorek, 9 lip
13:30

"Gru i minionki: pod przykrywką" (Despicable Me 4)Reż. Chris RenaudUSA, Francja, 2024, 87 minutW pierwszym od siedmiu lat filmie o Gru, Dru i Minionki, ulubiony na świecie superzłoczyńca, który stał

poniedziałek, 24 cze
17:00

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film „W głowie się nie mieści 2” to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe