PROJEKT “O2GA”

Inne

“O2ga” to projekt społeczno-edukacyjny z dziedziny zdrowia psychicznego oraz artystyczny z dziedziny teatru, tańca i sztuk performatywnych, dotyczący zaburzeń lękowych u osób dorosłych.„O2ga” to: spektakl, wykład oraz warsztaty choreoterapeutyczne.
Dla kogo?
Dla wszystkich osób zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o zaburzeniach lękowych u osób dorosłych.
Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden karnet w cenie – 20 zł
(do nabycia w kasie Teatru Ósmego Dnia lub przez stronę www teatru)
Oczywiście nie trzeba brać udziału w każdej propozycji, ale naszym zdaniem – naprawdę warto
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszystkie wydarzenia odbywają się w salach Teatru Ósmego Dnia.
• 21.06.2024, godz. 19.00
Premiera spektaklu Grupy Circus Ferus
„Kiedy kończy się noc”
Skup się. Zobacz 5 rzeczy. Usłysz 4 dźwięki. Dotknij 3 przedmiotów. Poczuj 2 zapachy. Posmakuj 1 rzeczy. Oddychaj. Po prostu oddychaj. Rozejrzyj się. Znajdujesz się w codzienności osób dorosłych doświadczających zaburzeń lękowych. Spokojnie. Ten spektakl na pewno się skończy.
Koncepcja, scenariusz, reżyseria, wykonanie: Agata Elsner, Justyna Paluszyńska, Karolina Pawełska
Choreografia, konsultacja reżyserska: Katarzyna Pastuszak
Kostiumy i scenografia: Zespół
Dźwięk: Z legalnych źródeł
Opieka techniczna: Piotr Najrzał
• 22.06.2024, godz. 10.00
Warsztaty choreoterapeutyczne
“od-WAŻNE ciało”
Ruchowa psychoedukacja dla osób dorosłych z terapeutką tańca dr Ewą Janicką-Olejnik, ułatwiająca troskę o siebie i innych i utrzymanie zdrowia psychicznego.
Obowiązują zapisy i decyduje kolejność zgłoszeń na adres: [email protected]
Ewa Janicka-Olejnik, dr nauk humanistycznych, autorka dysertacji o japońskim tańcu butoh, certyfikowana instruktorka terapii tańcem i ruchem oraz arteterapii. Prowadzi cykl autorskich zajęć ruchowo-terapeutycznych SponTANY. Jest koordynatorką programową w Wałeckim Centrum Kultury. Współzałożycielka duetu performatywnego Janicka-Elsner, w ramach którego zrealizowała kilka performansów wystawianych w Polsce, Francji i na Kubie.
Realizowała i koordynowała projekty edukacyjne i artystyczne takie jak “Hydronarracje”, Akademia Odkrywców Przyszłości, Operacja OdNOWA, Letnia Akademia Sztuk, Endorfiny – cykl warsztatów terapeutycznych “Obecni w tańcu”.
• 22.06.2024, godz. 12.00
Wykład pt.: „Świat jest za trudny”
Otwarte spotkanie, przestrzeń swobodnej wymiany myśli i doświadczeń, dotyczące zaburzeń lękowych u osób dorosłych. Wykład oswajający z tematem i dostarczający narzędzi, jak radzić sobie z lękiem lub jak pomóc osobie doświadczającej lęku oraz jakie stereotypy ciążą nad tą przypadłością i kiedy i gdzie warto udać się po pomoc. Wykład poprowadzi dr Marzena Rusanowska.
dr Marzena Rusanowska jest psycholożką, psychoterapeutką, trenerką szkoleniową oraz naukowczynią. Jej pasją jest łączenie efektów pracy naukowej własnej, jak i zespołów naukowych z całego świata, z praktycznym przełożeniem tej wiedzy na pracę terapeutyczną z indywidualnym człowiekiem oraz pracę szkoleniową z grupami. Podczas prowadzonych szkoleń oraz pracy terapeutycznej z zaangażowaniem i pasją pokazuje, jak nauka przekłada się na nasze codzienne życie i lepsze funkcjonowanie w skomplikowanym świecie.
Jako terapeutka pracuje w nurcie psychoterapii integratywnej. Jej doświadczenie naukowe w zakresie psychologii klinicznej pozwala na dokładne rozumienie zaburzeń emocjonalnych oraz na stosowanie wielorakich metod i technik pracy z ludźmi. Podstawą jej pracy z człowiekiem jest praca krótkoterminowa, elementy pracy psychodynamicznej, praca z uważnością Mindfullness, elementy pracy poznawczo-behawioralnej, praca systemowa z umieszczeniem problemów człowieka na tle rodziny oraz głęboka praca w stanie transu mająca na celu dojście do pierwotnych uczuć człowieka i umożliwiająca osiągnięcie stanu głębokiego relaksu oraz ukojenia. Pracuje z indywidualnymi pacjentami, z parami oraz całymi rodzinami.
Serdecznie zapraszamy!
Produkcja: Circus Ferus
Patronat: Teatr Ósmego Dnia
Projekt “O2ga” jest finansowany z budżetu Miasta POZNAŃ

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

piątek, 12 lip
22:00

ZWIEDZANIE ZAMKU Z LATARKAMIGdy zapada zmrok, Zamek zmienia się nie do poznania… Jeśli nie boisz się ciemności, zapraszamy Cię na nocną wędrówkę po zamkowych wnętrzach. Razem poszukamy śladów niezwykłych historii.

czwartek, 25 lip
20:30

Simon Stephens (na podstawie sztuki Antona Czechowa)NT Live: VANYAAndrew Scott (Fleabag, Czarne lustro, Dobrzy nieznajomi) w nietypowej wersji Wujaszka Wanii Czechowa autorstwa Simona Stephensa (Ciekawy przypadek psa nocną porą).Nadzieje, marzenia,

niedziela, 7 lip
11:00

Zorganizuj niezapomnianą przygodę dla swojej rodziny. Odkrywaj zabytkowe wnętrza jednego z najmłodszych zamków w Europie wraz z komentarzem przewodnika(-czki).Hol Wielkibilety: 15 zł (n), 12 zł (u)czas trwania: 45’wiek: 7‒12 lat*******Bezpieczne