PROJEKT “O2GA”

Inne

“O2ga” to projekt społeczno-edukacyjny z dziedziny zdrowia psychicznego oraz artystyczny z dziedziny teatru, tańca i sztuk performatywnych, dotyczący zaburzeń lękowych u osób dorosłych.„O2ga” to: spektakl, wykład oraz warsztaty choreoterapeutyczne.
Dla kogo?
Dla wszystkich osób zainteresowanych tematem zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o zaburzeniach lękowych u osób dorosłych.
Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden karnet w cenie – 20 zł
(do nabycia w kasie Teatru Ósmego Dnia lub przez stronę www teatru)
Oczywiście nie trzeba brać udziału w każdej propozycji, ale naszym zdaniem – naprawdę warto
Co? Gdzie? Kiedy?
Wszystkie wydarzenia odbywają się w salach Teatru Ósmego Dnia.
• 21.06.2024, godz. 19.00
Premiera spektaklu Grupy Circus Ferus
„Kiedy kończy się noc”
Skup się. Zobacz 5 rzeczy. Usłysz 4 dźwięki. Dotknij 3 przedmiotów. Poczuj 2 zapachy. Posmakuj 1 rzeczy. Oddychaj. Po prostu oddychaj. Rozejrzyj się. Znajdujesz się w codzienności osób dorosłych doświadczających zaburzeń lękowych. Spokojnie. Ten spektakl na pewno się skończy.
Koncepcja, scenariusz, reżyseria, wykonanie: Agata Elsner, Justyna Paluszyńska, Karolina Pawełska
Choreografia, konsultacja reżyserska: Katarzyna Pastuszak
Kostiumy i scenografia: Zespół
Dźwięk: Z legalnych źródeł
Opieka techniczna: Piotr Najrzał
• 22.06.2024, godz. 10.00
Warsztaty choreoterapeutyczne
“od-WAŻNE ciało”
Ruchowa psychoedukacja dla osób dorosłych z terapeutką tańca dr Ewą Janicką-Olejnik, ułatwiająca troskę o siebie i innych i utrzymanie zdrowia psychicznego.
Obowiązują zapisy i decyduje kolejność zgłoszeń na adres: [email protected]
Ewa Janicka-Olejnik, dr nauk humanistycznych, autorka dysertacji o japońskim tańcu butoh, certyfikowana instruktorka terapii tańcem i ruchem oraz arteterapii. Prowadzi cykl autorskich zajęć ruchowo-terapeutycznych SponTANY. Jest koordynatorką programową w Wałeckim Centrum Kultury. Współzałożycielka duetu performatywnego Janicka-Elsner, w ramach którego zrealizowała kilka performansów wystawianych w Polsce, Francji i na Kubie.
Realizowała i koordynowała projekty edukacyjne i artystyczne takie jak “Hydronarracje”, Akademia Odkrywców Przyszłości, Operacja OdNOWA, Letnia Akademia Sztuk, Endorfiny – cykl warsztatów terapeutycznych “Obecni w tańcu”.
• 22.06.2024, godz. 12.00
Wykład pt.: „Świat jest za trudny”
Otwarte spotkanie, przestrzeń swobodnej wymiany myśli i doświadczeń, dotyczące zaburzeń lękowych u osób dorosłych. Wykład oswajający z tematem i dostarczający narzędzi, jak radzić sobie z lękiem lub jak pomóc osobie doświadczającej lęku oraz jakie stereotypy ciążą nad tą przypadłością i kiedy i gdzie warto udać się po pomoc. Wykład poprowadzi dr Marzena Rusanowska.
dr Marzena Rusanowska jest psycholożką, psychoterapeutką, trenerką szkoleniową oraz naukowczynią. Jej pasją jest łączenie efektów pracy naukowej własnej, jak i zespołów naukowych z całego świata, z praktycznym przełożeniem tej wiedzy na pracę terapeutyczną z indywidualnym człowiekiem oraz pracę szkoleniową z grupami. Podczas prowadzonych szkoleń oraz pracy terapeutycznej z zaangażowaniem i pasją pokazuje, jak nauka przekłada się na nasze codzienne życie i lepsze funkcjonowanie w skomplikowanym świecie.
Jako terapeutka pracuje w nurcie psychoterapii integratywnej. Jej doświadczenie naukowe w zakresie psychologii klinicznej pozwala na dokładne rozumienie zaburzeń emocjonalnych oraz na stosowanie wielorakich metod i technik pracy z ludźmi. Podstawą jej pracy z człowiekiem jest praca krótkoterminowa, elementy pracy psychodynamicznej, praca z uważnością Mindfullness, elementy pracy poznawczo-behawioralnej, praca systemowa z umieszczeniem problemów człowieka na tle rodziny oraz głęboka praca w stanie transu mająca na celu dojście do pierwotnych uczuć człowieka i umożliwiająca osiągnięcie stanu głębokiego relaksu oraz ukojenia. Pracuje z indywidualnymi pacjentami, z parami oraz całymi rodzinami.
Serdecznie zapraszamy!
Produkcja: Circus Ferus
Patronat: Teatr Ósmego Dnia
Projekt “O2ga” jest finansowany z budżetu Miasta POZNAŃ

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

czwartek, 25 lip
20:30

Simon Stephens (na podstawie sztuki Antona Czechowa)NT Live: VANYAAndrew Scott (Fleabag, Czarne lustro, Dobrzy nieznajomi) w nietypowej wersji Wujaszka Wanii Czechowa autorstwa Simona Stephensa (Ciekawy przypadek psa nocną porą).Nadzieje, marzenia,