LUFT / Nir de Volff & Theater o.N. / Niemcy / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2024

Spektakle

Co dzieje się z powietrzem, które wdychamy do naszych ciał? Jak możemy wykorzystać własny oddech, aby odnaleźć wolność w ciele i połączyć się z innymi?

Oddech jest najprostszym, a jednocześnie najbardziej złożonym osobistym narzędziem do wyrażania siebie. Cała nasza radość, szczęście, lęki, ciężar emocjonalny znajdują się w naszej klatce piersiowej, a nie tylko w mózgu lub pod skórą. Te wszystkie pytania i myśli towarzyszyły choreografowi podczas tworzenia jego pierwszego spektaklu dla dzieci. Potraktował to zadanie bardzo poważnie, choć stworzył niezwykle zabawną choreografię, która rozluźni i rozśmieszy nie tylko tych najmłodszych widzów.

Luft (pl. Powietrze) to gra pomiędzy ograniczeniami a poszukiwaniem wolności. To bezpieczna przestrzeń, w której praktykowane jest zabawne podejście do kruchości, potworności i autentyczności. Jest to wspólne poszukiwanie tego, co ludzkie i ptasie.
Pod koniec spektaklu dzieci i dorośli są zapraszani do tańca i oddychania razem z tancerzami
Po wielu udanych pracach dla wybitnych teatrów takich jak Schaubühne, Gorki czy Thalia Theater Hamburg, Nir de Volff po raz pierwszy stworzył spektakl dla młodych widzów wraz z Theater o.N.- specjalistami od twórczości dla najanjmłodszych z Berlina. Choreografia i rdzeń ruchowy opierają się na jego metodzie ruchu BBM – Breathing Bodies Movement, która koncentruje się na ciele i jego układzie oddechowym jako motorze ruchów tanecznych.
Rekomendowany wiek widzów
3+
SPEKTAKL ODBYWA SIĘ W SALI WIELKIEJ, CK ZAMEK.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

sobota, 9 lis
15:00

VirtuosoMusicalScenariusz, muzyka i słowa – Matthew HardyTłumaczenie – Lesław Haliński (libretto), Przemysław Kieliszewski (teksty piosenek)Współpraca – Brian KiteOrkiestracja i aranżacje wokalne – Andrew FoxPremiera: 12 września 2020Ignacy Jan Paderewski.Polityk. Premier.

sobota, 26 paź
19:00

PippinMusicalMuzyka i słowa – Stephen SchwartzScenariusz – Roger O. HirsonPremiera: 07 września 2019Czas trwania: 150 minut (w tym 1 przerwa)Od lat: Od 13 roku życiaChcesz w życiu zrobić coś wyjątkowego,

niedziela, 13 paź
16:30

Odkryj korzenie baśni Piękna i Bestia w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź!Piękna i Bestia w oryginalnej adaptacji Teatru Cortiqué to powrót do znanej na całym świecie legendy o potędze miłości, która

sobota, 12 paź
19:00

Muzyka: Alan MenkenLibretto: Glenn SlaterPrzekład: Jacek Mikołajczyk„Jeżeli coś nas porusza, to dlaczego mielibyśmy mówić o tym szeptem?”. Tak twierdzi jedna z zakonnic, bohaterek naszego musicalu i to właściwie jego motto.

niedziela, 20 paź
13:00

Pomysł i reżyseria: Viktor DavydiukKompozytor: Gabriel KaczmarekPremiera – 2024, Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź„Van Gogh” to spektakl baletowy inspirowany życiem i twórczością legendarnego postimpresjonisty. Stworzony przez Davydiuk Dance Company (reżyserem i

sobota, 7 gru
19:00

Piękna i BestiaMusicalMuzyka – Alan MenkenPiosenki – Howard Ashman, Tim RiceLibretto – Linda WoolvertonTłumaczenie – Małgorzata RyśPremiera: 25 lutego 2023Od lat: 6Dawno, dawno temu, w dalekim kraju, w pięknym zamku,