NIEWIDZIALNY ŚWIAT / Dansema Dance Theatre / Litwa / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2024

Spektakle

Interaktywny spektakl taneczny Niewidzialny świat stworzony został z myślą o dzieciach niewidomych i niedowidzących oraz ma również swoją osobę dla widzów neuroróżnorodnych. To spektakl stworzony przez jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie zespołów teatru tańca skierowanego do dzieci. Jego powstawaniu towarzyszył głęboki proces badawczy.

Dziecięca publiczność jest zaproszona do współdziałania z tancerkami, do odkrywania siebie i pozostania w tym procesie tak długo, jak uznają to za interesujące. Taniec jest formą sztuki, która jest postrzegana głównie wizualnie. W tym przedstawieniu taniec jest prezentowany dzieciom poprzez dotykanie i odczuwanie, a nie słuchanie dźwięków lub instrukcji werbalnych, wyjaśnień czy opisów dźwiękowych, ponieważ zazwyczaj niepełnosprawności wzrokowej towarzyszą inne zaburzenia rozwojowe, które uniemożliwiają dzieciom rozumienie języka mówionego.

Artystki Teatru Tańca Dansema wierzą, że taniec, jako niewerbalna forma sztuki, musi być postrzegany bez słów. Idea spektaklu opiera się na prezentacji tańca poprzez estetycznie skonstruowane wzorce ruchowe prezentujące elementy takie jak przestrzeń, czas, energia oraz poprzez odczuwanie różnych warstw scenografii i kostiumów. Specjalnie zaprojektowane kostiumy pozwalają na zachowanie dystansu między tancerkami a dzieckiem, co jest niezbędne dla zapewnienia poczucia bezpieczeństwa i komfortu doświadczeń.

Rekomendowany wiek widzów
wiek: 1-8 lat (dzieci niewidome i niedowidzące oraz bliscy dorośli)

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Lamus |Poznań


Leave a Reply

Polecamy także:

poniedziałek, 7 paź
09:30

Odkryj korzenie baśni Piękna i Bestia w Teatrze Cortiqué Anny Niedźwiedź!Piękna i Bestia w oryginalnej adaptacji Teatru Cortiqué to powrót do znanej na całym świecie legendy o potędze miłości, która

niedziela, 10 lis
13:00

VirtuosoMusicalScenariusz, muzyka i słowa – Matthew HardyTłumaczenie – Lesław Haliński (libretto), Przemysław Kieliszewski (teksty piosenek)Współpraca – Brian KiteOrkiestracja i aranżacje wokalne – Andrew FoxPremiera: 12 września 2020Ignacy Jan Paderewski.Polityk. Premier.

piątek, 18 paź
19:00

Muzyka: Alan MenkenLibretto: Glenn SlaterPrzekład: Jacek Mikołajczyk„Jeżeli coś nas porusza, to dlaczego mielibyśmy mówić o tym szeptem?”. Tak twierdzi jedna z zakonnic, bohaterek naszego musicalu i to właściwie jego motto.