„Słowo i Dźwięk” – IV Festiwal Muzyczny „Duetomania”

Koncerty

IV Festiwal Muzyczny „Duetomania”
g. 19 | „Słowo i Dźwięk”
Sala pod Zegarem / bilety: 10 zł (miejsca siedzące)
Festiwal Muzyczny „Duetomania” rozpowszechnia i przybliża muzykę kameralną poprzez najmniejszą i najbardziej intymną jej formację, jaką jest duet.

W liryce wokalnej słowo interpretowane przez śpiewaka czy śpiewaczkę współistnieje wraz z muzycznym komentarzem fortepianu. Tam, gdzie słowo traci już swą moc, czyste dźwięki oddają to, co niewyrażalne. Taka też jest rola muzycznych partnerów kreujących pieśń w duecie.

Te źródła łączności muzyki i słowa usłyszysz podczas wieczornego koncertu.

Podczas wieczornego koncertu usłyszysz pieśni F.Schuberta, A. Dvořáka, C. Debussy’ego, M. Karłowicza, E. Fabiańskiej-Jelińskiej i innych w interpretacji Anny Budzyńskiej – sopran i Laury Sobolewskiej – fortepian.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

poniedziałek, 25 lis
17:00

„Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.Dla

sobota, 7 wrz
16:00

Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht.

niedziela, 1 wrz
18:00

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszy koncert w 57. sezonie artystycznym Orkiestry Kameralnej Amadeus 1 września o godzinie 18:00 do Auli UAM w Poznaniu. Czy można sobie wyobrazić lepszą inaugurację sezonu