ETHNO PORT POZNAŃ 2024 – PANDIT DEOBRAT MISHRA (Indie)

Koncerty

22.06.2024
g.18:00
Dziedziniec Zamkowy
bilety: 40zł

PANDIT DEOBRAT MISHRA (Indie)
Podczas tegorocznego Festiwalu Ethno Port usłyszysz wirtuoza instrumentów sitar i surbahar, który obecnie jest jednym z czołowych indyjskich ambasadorów kultury naszych czasów – Deobrata Mishrę.

Muzyka Deobrata Mishry wyróżnia się energicznym i innowacyjnym stylem, wrażliwością, melodyjnością i złożonością rytmów.

Pandit Deobrat Mishra reprezentuje jedenaste pokolenie tradycji muzycznej Banares Gharana. Pochodzi z rodziny znanego tablisty Pandita Baiju Mishry z Banaresu i sam zaczął grać na tabli (dwa bębenki) jako małe dziecko. W wieku pięciu lat rozpoczął naukę muzyki wokalnej, rok później grał już też na sitarze, tradycyjnym indyjsko-perskim instrumencie strunowym. Po sześciu miesiącach dał swój pierwszy publiczny występ.

Artysta koncertuje w Europie od 1994 roku, jako członek takich zespołów jak: India Meets Europe (Luksemburg), Indo European Music Ensemble (Włochy), Trio Benares (Niemcy), Embryo z (Niemcy), Open Strings (Austria) oraz Soul of Benares (Indie). Wraz z członkami rodziny tworzy zespół Music of Benares, który co roku odbywa tournée po całym świecie.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Dziedziniec Zamkowy


Leave a Reply

Polecamy także:

sobota, 28 wrz
17:00

Zapraszamy na specjalny program przygotowany z myślą o wszystkich, którzy chcą zaznajomić się z twórczością jednego z najważniejszych kompozytorów romantycznych, a także jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii.Podczas koncertu

niedziela, 8 wrz
20:00

Liturgy to projekt Haeli Ravenny Hunt-Hendrix, której tęskny, energetyczny „transcendentalny black metal” egzystuje w przestrzeni pomiędzy metalem, muzyką artystyczną i sakralnym rytuałem. Obecny skład: Mario Miron (gitara), Tia Vincent-Clark (bas)

wtorek, 27 sie
12:00

Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht.

niedziela, 1 wrz
18:00

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszy koncert w 57. sezonie artystycznym Orkiestry Kameralnej Amadeus 1 września o godzinie 18:00 do Auli UAM w Poznaniu. Czy można sobie wyobrazić lepszą inaugurację sezonu