ETHNO PORT POZNAŃ 2024 – SUFERI (Polska)

Koncerty

21.06.2024
g. 18:30
Sala Wielka
bilety: 30 zł

SUFERI (Polska)

Suferi to głos tradycji z nowoczesnym, najczęściej jazzowym sznytem. Muzycy swoim świeżym spojrzeniem na polską tradycję sięgają nie tylko po jazz, ale także brzmienia elektroniczne, rumuńskie i hip-hop. Podczas występu na Festiwalu Ethno Port podzielą się poszukiwaniem połączeń melodii, nie próbując naśladować, a kultywując folklor we współczesnym stylu, między tradycją a muzyką, która towarzyszy nam każdego dnia.

Uchem Smolucha

Co łączy muzykę tradycyjną i jazz? Adept lub adeptka obu z nich zaczyna od eksploracji obecnych w tradycji tematów i modeli. Następnie, drogą świadomej refleksji lub artystycznej intuicji, przyswaja reguły organizujące muzyczną wspólnotę myśli i działań. Wreszcie operuje na granicy zastanych prawideł, przetwarza idee, improwizuje w krainie poznanych już dźwięków.
Owocne spotkania polskiego folkloru z jazzem zdarzają się nieczęsto. Do zupełnej już rzadkości należą muzycy wychowani na wiejskim graniu, którzy pakują plecak pełen surowych mazurkowych melodii i wyruszają na pełną przygód ekspedycję w świat współczesnej muzyki improwizowanej. Należy do nich Kacper Malisz, skrzypek o otwartej głowie i odważnym smyczku.

Jednym z najbardziej obiecujących projektów Malisza jest trio Suferi, tworzone wspólnie z perkusistą Miłoszem Berdzikiem i gitarzystą Andrzejem Kowalskim. Muzyczne pomysły młodych artystów, wcielane bezkompromisowo w życie, operują ciekawie na styku muzyki korzeni, elektroniki i jazzu spod znaku fusion.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

niedziela, 3 lis
19:00

Ojciec Ethio-Jazzu, wybitny multiinstumentalista oraz kompozytor Mulatu Astatke wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce! Muzyk 2 listopada odwiedzi warszawski klub Palladium, a dzień później poznańskie CK Zamek.Mulatu Astatke

niedziela, 27 paź
15:00

Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht.

niedziela, 23 cze
17:00

23.06.2024g.17:00Dziedziniec Zamkowybilety: 30 złMICHALOVE (Polska)Łączy ich nie tylko miłość do tradycyjnej muzyki, ale też więzy krwi. Siostry Ania i Justyna oraz Kuba, mąż tej ostatniej, tworzą zespół Michalove. Jego nazwa

piątek, 21 cze
18:30

21.06.2024g. 18:30Sala Wielkabilety: 30 złSUFERI (Polska)Suferi to głos tradycji z nowoczesnym, najczęściej jazzowym sznytem. Muzycy swoim świeżym spojrzeniem na polską tradycję sięgają nie tylko po jazz, ale także brzmienia elektroniczne,