JazZamek#58 | Jarecki Jazz Octet

Koncerty

2.06
JazZamek#58
g. 19 | Jarecki Jazz Octet
Sala Wielka / bilety: 40 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu)

Jarecki Jazz Octet – jest nowo powstałym projektem koncertowym na polskim rynku muzyki jazzowej. To zespół złożony z muzycznych indywidualności, laureatów(-ek) konkursów krajowych i zagranicznych, tworzących na scenie spójną muzyczną całość. Liderem grupy jest Jan Jarecki, pianista i kompozytor, który postawił sobie za cel napisanie zupełnie nowych utworów na ośmioosobowy zespół, złożony z pięciu instrumentów dętych i sekcji rytmicznej. O unikalności tego projektu niech świadczy fakt, że jest to jedyny w Polsce oktet jazzowy z takim instrumentarium.

Stylistycznie materiał muzyczny oktetu to synteza swingu, groovu, nastrojowych ballad, elementów afrocuban, improwizacji i nowoczesnego brzmienia, inspirowanego orkiestrami Marii Schneider czy Gila Evansa. Doświadczenie sceniczne całego zespołu oraz pomysły kompozycyjne i aranżacyjne lidera, dały efekt w postaci minialbumu zatytułowanego „EP: Extended Products”. Został on zarejestrowany pod koniec grudnia 2021 r. i wydany w 2023 r. nakładem holenderskiego wydawnictwa Challenge Records w wersji digital.

Zespół jest zdobywcą trzeciego miejsca w prestiżowym konkursie 13th European Young Artists’ Jazz Award Burghausen 2023 w Niemczech, laureatem XXIV Przeglądu Jazzowego ‒ nagroda specjalna Stowarzyszenia Muzyków Jazzowych w Sopocie i NCK Gdańsk. Kolektyw wystąpił przed Al Di Meola na międzynarodowym festiwalu Getxo International Jazz Festival 2023, na Sopot Molo Jazz Festival 2023 oraz festiwalu Pomorski Jazz 2023.

SKŁAD ZESPOŁU:
Agata Ławicka ‒ trąbka/flugelhorn
Tomasz Klepczyński – klarnet basowy
Szymon Kowalik – saksofon tenorowy
Dawid Tokłowicz – saksofon sopranowy/altowy
Dominik Łukaszczyk – puzon
Jan Jarecki ‒ fortepian/kompozycje
Michał Aftyka – kontrabas
Marcin Sojka – perkusja

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

piątek, 31 maj
19:00

Jakub DRYGAS - klarnetChór Dziewczęcy SKOWRONKIAlicja SZELUGA - przygotowanie chóruPaul McCREESH - dyrygentOrkiestra Filharmonii PoznańskiejProgram:Gerald FinziKoncert klarnetowy op. 31Gustav HolstPlanety op. 32*******Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy

piątek, 24 maj
19:00

Dénes VÁRJON - fortepianMoritz GNANN - dyrygentOrkiestra Filharmonii PoznańskiejDénes VÁRJON - fortepianMoritz GNANN - dyrygentOrkiestra Filharmonii Poznańskiej*******Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem