“Kasandra” – Teatr Emigrant

Spektakle

„Kasandra” jest najbardziej tajemniczym dziełem Łesi Ukrainki, w którym autorka, czerpiąc z mitologii greckiej, szukała odpowiedzi na współczesne jej problemy. Jednak ponadczasowość „Kasandry”, ale także swoista powtarzalność (cykliczność) historii sprawiają, że sztuka nie straciła na aktualności. Opowieść o prorokini, która została odrzucona przez własny lud rodzi wiele pytań i wątpliwości.
Czy w dobie technologii komputerowej, gdzie niezwykle łatwo jest uciec w świat iluzji, jesteśmy jeszcze w stanie usłyszeć proroków głoszących gorzką prawdę i uwierzyć im? A co w wypadku, kiedy nawet profeci powątpiewają we własne zdolności?

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

sobota, 1 cze
12:00

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni

sobota, 19 paź
19:00

Muzyka: Alan MenkenLibretto: Glenn SlaterPrzekład: Jacek Mikołajczyk„Jeżeli coś nas porusza, to dlaczego mielibyśmy mówić o tym szeptem?”. Tak twierdzi jedna z zakonnic, bohaterek naszego musicalu i to właściwie jego motto.

piątek, 24 maj
20:00

Czy dążenie do doskonałości może zabić?Ewa Demarczyk - Czarny Anioł polskiej piosenki. Niebywała siła głosu, osobowości, interpretacji! Niekwestionowana Gwiazda znana i uwielbiana przez miliony odbiorców w Polsce i zagranicą.Wszyscy zastanawiają