Warsztaty z praktyki underSCORE

Warsztaty

underSCORE jest praktyką improwizacji grupowej, która włącza improwizację kontaktową w szerszy kontekst improwizacji tanecznej, rozwija swobodę tańczenia w sferycznej przestrzeni, wspiera łączenie zagadnień kinestetycznych i kompozycyjnych podczas improwizacji. Pozwala na wyrażanie pełnego spektrum energetycznych i fizycznych form i stanów. Ponad 20 faz partytury – każda z nazwą i symbolem graficznym – tworzy ogólną mapę dla osób tańczących. W tych ramach mogą swobodnie tworzyć własne ruchy, dynamikę i relacje – ze sobą, sobą nawzajem, grupą, muzyką i otoczeniem.
Praktyka, trwa zwykle od 3 do 4 godzin, rozwija się przez różnorodne stany i dynamiki, włączając w to okresy cichej prywatnej uwewnętrznionej aktywności oraz czas wysokiej energii i tanecznych interakcji.
Underscore został opracowany przez Nancy Stark Smith.
16:00 – 17:00 – wprowadzenie* – obowiązkowe dla osób, które nie brały wcześniej udziału w Underscore i zalecane dla pozostałych osób,

przerwa – 15 min
praktyka Underscore – 17.15 – 19.30

Należy być na czas i zadeklarować zostanie do końca. Warto wziąć notatnik lub/i coś do rysowania, owoce/orzechy/czekoladę na zamykający krąg, coś cieplejszego do ubrania.
Koszt: 35 zł

Zapraszamy osoby z doświadczeniem w improwizacji ruchowej, jeśli masz wątpliwości, czy te warsztaty są dla Ciebie odpowiednie, napisz do nas meila.

Pytania i zapisy:

Wprowadzenie i facylitacja:
Natalia Oniśk (ona/jej)
Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Zafascynowana Underscorem od 2011 roku. Uczyła się od Nancy Stark Smith i jest zaangażowana w badanie i popularyzowanie tej praktyki.
Zofia Tomczyk (ona/jej)
Poznańska artystka interdyscyplinarna, związana z tańcem współczesnym, pracą ze snami i muzyką eksperymentalną. Obecnie jest tancerką Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Ukończyła Islandzki Uniwersytet Artystyczny w Reykjaviku na kierunku Master in Performing Arts.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Polski Teatr Tańca
Stanisława Taczaka 8
Poznań

Leave a Reply

Polecamy także:

wtorek, 2 kwi
18:30

Zajęcia prowadzi Bartosz DopytalskiChoreograf, tancerz, instruktor. Student Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata (PFT, IDO). W 2013 roku zajął 3. miejsce i