Birinig Express – koncert/fest-noz

Koncerty

Birinig Express – koncert/fest-noz
Zespół tworzą uznani bretońscy muzycy: śpiewak Armel An Héjer, jeden z najbardziej charyzmatycznych śpiewaków Bretanii, flecista Malo Carvou, akordeonista Regis Huiban oraz gitarzysta jazzowy Philippe Gloaguen. Artyści, których łączy dogłębna znajomość i szacunek do tradycyjnej muzyki bretońskiej, są obecni od ok. 20 lat na muzycznej scenie Bretanii, gdzie są bardzo cenieni. Grają w różnych formacjach jak Joa, Skolvan, Wipidoup itp.
Zespół Birinig Express, którego nazwa nawiązuje do nieistniejącej już kolejki wąskotorowej kursującej w I połowie XX wieku w krainie Bigouden, powstał w 2022 roku, by połączyć wrażliwość i kreatywność poszczególnych muzyków oraz rozwijać naturalną wśród nich synergię. W ich subtelnych i wyważonych aranżacjach, dających muzykom przestrzeń do pokazania ich kunsztu wykonawczego oraz na improwizację, słychać rozmaite wpływy jazzu, swingu, groove’u, a nawet tanga. Razem tworzą niepowtarzalny muzyczny klimat, który podkreśla szlachetny charakter muzyki bretońskiej.
Kwartet wykona muzykę do tańca. Fest-noz (z br. zabawa nocna) to tradycyjna potańcówka bretońska, która została wpisana w 2012 roku na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Unesco. Wspólnotowy charakter tańców bretońskich wykonywanych nierzadko w kręgu lub łańcuchu stwarza przestrzeń do spotkania przedstawicielom różnych pokoleń i warstw społecznych oraz sprawia, że tradycja fest-noz jest wciąż silna i żywa. Ilość potańcówek w Bretanii nieporównywalna z żadnym innym regionem świata, co sprzyja różnorodności artystycznej i dbałości o najwyższy poziom muzyczny.
Armel An Héjer – śpiew
Carvou Malo – drewniany flet poprzeczny
Régis Huiban – akordeon
Philippe Gloaguen – gitara

Bilety 30 zł
Sprzedaż: bilety24.pl, CIK, Dom Bretanii

Aby pomóc w przygotowaniu się do potańcówki, w dn. 18 listopada w g. 16-18 odbędą się w Domu Bretanii warsztaty tańców bretońskich z Krzysztofem Rogulskim i Martą Tomczak.
Informacje na stronie dombretanii.org.pl

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
2progi
Al. Niepodległości 36
Poznań

Leave a Reply

Polecamy także:

piątek, 1 gru
19:00

Katarzyna BELKIUS - sopranYoav TALMI - dyrygentOrkiestra Filharmonii PoznańskiejProgram:Yoav TalmiSymfonia na sopran i orkiestrę(pierwsze wykonanie w Polsce)Gustav MahlerIV Symfonia G-dur*******Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot

niedziela, 31 gru
18:00

Blask i błysk! Blichtr i bling-bling! Brokat i boa (mile widziane, lecz nieobowiązkowe!). „Koncert sylwestrowy” sponsoruje literka „b”.Wśród wielu obiegowych przekonań jest i takie, że jaki ostatni dzień starego roku,