Warsztat „Niezły cyrk w te Święta!” | Teatr Lufcik na Korbkę | 3.12.2023 | Dzieciaki na Piętrze 2023 | Poznań

Warsztaty

Dzieciaki na Piętrze, 3.12.23, niedziela, godz. 12.30

Warsztaty “Niezły cyrk w te Święta!” – Teatr Lufcik na Korbkę

Bilety: 25 zł (bilety tylko dla dzieci, dorosły wchodzi jako osoba towarzysząca – bezpłatnie)

Wiek uczestników: od 6 lat

Sprzątanie, gotowanie, rodzicom pomaganie? Przed Świętami każdy marzy o dodatkowej parze rąk albo supermocach pozwalających na ogarnięcie wszystkiego dwa razy szybciej. Nasz Utopiec* ma na to pomysł! Razem z Meluzyną pomogą Wam odnaleźć równowagę w tej bieganinie, nauczą żonglowania prezentami i podpowiedzą, jak elastycznie podejść do planowania grudniowych obowiązków. Nie tracąc przy tym poczucia humoru!

Pedagogika cyrku to przede wszystkim aktywność rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchową niezbędną do nauki czytania i pisania oraz równowagę, zwinność i refleks. Aktywizuje pracę obu półkul mózgowych, co wspomaga i pobudza rozwój szeregu czynników inwencji twórczej i ekspresji ruchowej. Ćwiczy i rozwija spostrzegawczość i zapamiętywanie. Uczy cierpliwości, dokładności i precyzji. Kształtuje zachowania i postawy takie jak: odpowiedzialność, samodzielność, sprzyja samorealizacji. Zwiększa pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz akceptacji. Poza tym pomaga w terapii dzieci dyslektycznych, z zaburzeniami mowy, a także ze specjalnymi potrzebami, wynikającymi m.in. z nadpobudliwości i ADHD. Pozwala na zmniejszenie napięcia, przełamywanie onieśmielenia oraz barier dystansu fizycznego. Ponadto ma walory integrujące i jest także doskonałą metodą stanowiącą wsparcie ogólnorozwojowe, poprzez ćwiczenia motoryczne stymulujące i pobudzające aktywność mózgu. Buduje ona ośrodkowy układ nerwowy i to właśnie od niej wzięło się popularne sformułowanie “szare komórki”. Kora mózgu, na którą składa się istota szara, jest odpowiedzialna za pamięć, inteligencję, używanie języka, myślenie abstrakcyjne, czytanie, pisanie i wiele innych podobnych mechanizmów.

* Utopiec to śląski straszek

Lufcik na Korbkę to teatr, opierający swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow. Dla dużych i dla małych.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także: