WARSZTATOWNIA / UPCYKLING LAB – karnet dla młodzieży od 14 lat i dla dorosłych

Warsztaty

WARSZTATOWNIA / UPCYKLING LAB

TYP:EDUKACJA
MIEJSCE:WARSZTATOWNIA (sala 46)
Terminy: październik: od 2.10.2023 do 30.10.2023
listopad:od 6.11. do 27.11.2023
Cena:karnet 20 zł

UPCYCLING LAB
październik: 2, 9, 16, 23, 30.10
listopad: 6, 13, 20, 27.11
Godzina:
I grupa g. 17-19
II grupa g. 19-21 / karnety miesięczne: 20 zł / czas trwania: 120’ / liczba miejsc ograniczona: grupy do 8 osób
Warsztatownia, Sala 46 (wejście od ul. Fredry, I piętro)

Upcycling to idea, która łączy pokolenia i stwarza przestrzeń do dialogu, uwrażliwia na problemy środowiska i na siebie nawzajem. Podczas wspólnej pracy, ze strzępków starej rzeczywistości, powstają nowe unikatowe dzieła, a wszystko w atmosferze pełnej szacunku do planety, do przeszłości. W zależności od tego, jakie materiały będą do przetworzenia, możemy stworzyć: ubranie, kostium, elementy użytkowe i dekoracyjne jak abażury, mandale, pojemniki, torby, biżuterię itp. – mówi artystka, Agnieszka Gierach.

Październikowe tematy: Pierwsze upcyclingowe kroki, czyli przyszedł czas na przetwarzanie. Na świecie jest tak wiele ubrań oraz przedmiotów, które wyrzucamy. W tej pracowni są one początkiem, każda nitka, fragment czegoś, to ślad, który dokądś prowadzi. To, co stare, pozbawiamy formy, ale zostawiamy treść – to dla nas tworzywo, materia, której nadajemy nowy, unikatowy kształt. Będziemy tworzyć, przetwarzać i bardzo dużo szyć! Damy drugie życie materiałom z odzysku!

2.10 | Szyjemy woreczki na zakupy z materiałów z odzysku – firan i męskich koszul
9.10 | Szyjemy torebeczki na drobiazgi z jeansu z odzysku
16.10 | Tworzymy zeszyty, szkicowniki z tkanin roletowych z odzysku
23.10 | Szyjemy torby metodą łączenia różnych tkanin, wzorów i kolorów
30.10 | Szyjemy pojemniki na drobiazgi z tkanin roletowych

AGNIESZKA GIERACH – zajmuje się scenografią i kostiumem teatralnym, aranżacją wystaw i wnętrz, tworzy projekty spektakli plenerowych, zdarzeń i instalacji przy realizacji, których współpracuje z różnymi instytucjami i artystami – m. in. z Centrum Kultury ZAMEK, Poznańską Fundacją Artystyczną, z Teatrem A3, Akademią Muzyczną w Poznaniu, Teatrem Animacji w Poznaniu. Od kilkunastu lat uczestniczy w projekcie „Teatr w każdej wiosce” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym. Podczas licznych warsztatów plastycznych, tworząc razem z dziećmi kostiumy i elementy dekoracji, wciąż od nowa odkrywa tajemnicę teatru. Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Jest laureatką Nagrody im. Zenobiusza Strzeleckiego z 1998 roku za najlepszy dyplom z zakresu scenografii. Otrzymała także Medal Młodej Sztuki za scenografię i kostiumy do „Cyrulika sewilskiego”, prezentowanego w ramach Poznania na Malcie w 1997 roku. Otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Autorka książki „Jak zrobić teatr z dziećmi RAZEM” napisanej w ramach rocznego stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2021 roku.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
CK Zamek - sala 46


Leave a Reply

Polecamy także:

wtorek, 12 gru
17:00

prowadzenie: Bartek Lis i Magdalena SkowrońskaNie wierzymy w to, że roboty przestaną nas kiedykolwiek fascynować. Maszyny, które przypominają ludzi, a które przecież nimi nie są, które mogą wyglądać jak my.