SPOTKANIE NEOkolonializm – o nie !

Inne

SPOTKANIE NEOkolonializm – o nie!
wstęp: 5 zł lub okazanie biletu na koncert HISS

muzyka z Afryki w reprezentacji przez polskie wydawnictwa płytowe, filmowca, twórców i artystów
Spotkanie z osobami, z różnych instytucji, które w bardzo różny sposób promują muzykę i kulturę Afryki, są to reprezentanci polskich organizacji – wydawnictw płytowych i wytwórni filmowej. Chcemy pokazać, że są w Polsce osoby i organizacje które w profesjonalny i bardzo ciekawy sposób zajmują się sztuką i muzyką afrykańską. Dla uczestników spotkania najważniejsze jest, że to właśnie artyści z Afryki to są Ci muzycy i twórcy, którzy teraz wprowadzają innowacje, mieszają w bardzo ciekawy i oryginalny sposób wpływy i inspiracje i na końcu powstają niezwykłe dźwięki, można z łatwością powiedzieć, iż artyści z Afryki miksują w ten sposób wpływy lokalne i międzynarodowe, aby tworzyć nową, oryginalną i niezwykle ciekawą współczesną “scenę” muzyczną, to ich odpowiedź na efekty neokolonializmu w sztuce.
Kolejnym ważnym zagadnieniem jest pytanie: “skąd bierze się współczesna muzyka awangardowa?”
Zachód (zbyt) długo był uważany za wylęgarnię innowacyjnych ruchów muzycznych i jako jedyny mieli monopol na wszystkie współczesne prądy.

Eco Bazz, Don Zilla, Duma i wielu innych o których opowiemy, to właśnie Ci artyści z Afryki, którzy swobodnie zrywają z tym doświadczeniem, świętują erę muzyki globalnej, której epicentrum przenosi się z Zachodu do Afryki, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Azji… Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Kumorem z wydawnictwa płytowego Juju Sounds, Kubą Ziołkiem, znanym polskim muzykiem, szefem wydawnictwa Brutality Garden z Bydgoszczy, Piotrem Cichockim z Białystok/Warszawy, szefem wydawnictwa płytowego 1000Hz i Zespołu Badań Postkolonialnych UW oraz z Janem Muszynskim Mass, filmowcem, muzykiem, autorem dwóch filmów o muzyce z Ugandy i Tanzanii.

paneliści: Kuba Ziołek, Piotr Cichocki oraz Jan Moss (Jan Moszumański)

Dyskusje poprowadzi dr Martyna Rutkowska i Łukasz Smoluch

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Leave a Reply

Polecamy także:

czwartek, 12 paź
18:30

Zajęcia prowadzi Bartosz DopytalskiChoreograf, tancerz, instruktor. Student Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata (PFT, IDO). W 2013 roku zajął 3. miejsce i

czwartek, 30 lis
18:30

Zajęcia prowadzi Bartosz DopytalskiChoreograf, tancerz, instruktor. Student Akademii Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata (PFT, IDO). W 2013 roku zajął 3. miejsce i