Skolvan (Bretania) – koncert/fest-noz

Koncerty

Zapraszamy na koncert w wykonaiu legendy muzyki bretońskiej, zespołu SKOLVAN, połączony z potańcówką z okazji 30-lecia Domu Bretanii oraz Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii.
Skolvan jest jednym z najdłużej istniejących i najbardziej znanych zespołów grających muzykę bretońską. Istnieje od 1984 roku, jego trzonem są dwaj wybitni muzycy bretońscy: gitarzysta Gilles Le Bigot, który współpracował z takimi gwiazdami muzyki celtyckiej jak Carlos Núñez, Donal Luny czy Jean-Michel Veillon, a także współtworzył takie formacje jak Héritage des Celtes, Kornog czy niedawno reaktywowany legendarny Barzaz, oraz grający na bombardzie Youenn Le Bihan, który zasłynął jako lutnik z wymyślenia i budowy pistonu – instrumentu dętego na pograniczu między bretońską bombardą a obojem barokowym. Skolvan był jednym z ważniejszych aktorów odrodzenia muzyki bretońskiej w latach 80. Do dziś inspiruje młodych twórców. Zespół wydał 9 albumów, jest regularnie zapraszany na najważniejsze festiwale muzyki bretońskiej i celtyckiej. Zespół gra muzykę zarówno tradycyjną, jak i własne kompozycje, we współczesnych aranżacjach. Energiczny styl gry, ciekawe i bogate aranżacje oraz wirtuozeria muzyków, wśród których przedstawicielem młodszego pokolenia jest Régis Huiban, sprawiają, że każdy ich występ przyciąga tłumy a pasjonaci tańca nie opuszczają parkietu.

Gilles Le Bigot – gitara
Youenn Le Bihan – bombarda, piston
Bernard Dréau – saksofon
Régis Huiban – akordeon

*Fest-noz (z br. zabawa nocna) to tradycyjna potańcówka bretońska, która została wpisana w 2012 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Niematerialnego UNESCO jako zjawisko kulturowe.

Bilety: 40 zł

Przed koncertem zapraszamy na warsztaty tańców bretońskich z Tomaszem Kowalczykiem, które odbędą się w Retro Dance Studio (ul. Wielka 19/4) w tym samym dniu, 22.04 w g. 15-17.
https://dombretanii.org.pl/wydarzenia-kulturalne/warsztaty/warsztaty-tanca-bretonskiego

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
2Progi
Aleja Niepodległości 36

61-714 Poznań

Polecamy także:

sobota, 3 cze
11:00

Zakończenie 55. sezonu Koncertów Rodzinnych Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej MUZYKOTEKA.Muzyczna bajka autorstwa Marleny Gnatowicz inspirowana różnorodnością instrumentów.MUZOBAJKI to autorska seria koncertów Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej.MUZYKOTEKA to sobotnie koncerty

piątek, 12 maj
19:00

Marcin CHRZANOWSKI - waltorniaMonika PAPROCKA-CAŁUS - waltorniaPetr KOZEL - waltorniaMarta MURAWSKA-BEDNARSKA - waltorniaŁukasz BOROWICZ - dyrygentOrkiestra Filharmonii PoznańskiejProgram:Robert Schumann- Konzertstück F-dur na cztery waltornie i orkiestrę op. 86Anton Bruckner- III

wtorek, 4 kwi
19:00

Koncert organizowany jest w ramach Konferencji Musica practica, musica theoretica, która odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2023 r. w godz. 10.00-18.00 w Sali Prezydenckiej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego.

niedziela, 26 lis
19:00

SOFT MACHINE "Other Doors" Tour24.11.2023, Warszawa, Klub Hybrydy g. 19.00, miejsca siedzące i stojące nienumerowane.25.11.2023, Bydgoszcz, Klub Kuźnia g. 19.00, miejsca siedzące i stojące nienumerowane.26.11.2023, Poznań Centrum Kultury Zamek, g.

środa, 19 kwi
19:00

Średniowieczna sekwencja do Matki Boskiej, odnosząca się przejmującej sceny, gdy opłakuje ona śmierć ukrzyżowanego Syna, na przestrzeni wieków inspirowała wielu kompozytorów – sięgali po nią Josquin des Prés, Giovanni Palestrina,