ZAMEK CZYTA / „Powiedziała, że nie żałuje” (Wydawnictwo Poznańskie) – spotkanie z Tommi Kinnunenem

Inne

ZAMEK CZYTA / „Powiedziała, że nie żałuje” (Wydawnictwo Poznańskie) – spotkanie z Tommi Kinnunenem

MIEJSCE: SALA WIELKA
Godzina: 18
Data:2.02.2023
Cena:5 zł

moderacja: Kinga Piotrowiak-Junkiert

Spotkanie transmitowane także na Facebooku CK ZAMEK, Zamek Czyta i Wydawnictwa Poznańskiego.
Organizatorzy: Wydawnictwo Poznańskie, CK ZAMEK.
Zapraszamy na spotkanie z jednym z najpopularniejszych fińskich pisarzy, Tommim Kinnunenem, poświęcone jego najnowszej książce „Powiedziała, że nie żałuje” w przekładzie Sebastiana Musielaka.Tommi Kinnunen to urodzony w 1973 roku w Kuusamo w północno-wschodniej Finlandii pisarz i nauczyciel literatury fińskiej. Zadebiutował powieścią „Cztery drogi”, która została nominowana do nagrody Finlandia, najbardziej prestiżowego literackiego wyróżnienia w kraju w dziedzinie fikcji oraz jako najlepszy debiut roku. Do tej pory sprzedała się w ponad 80 000 egzemplarzy.„Powiedziała, że nie żałuje” to czwarta powieść Kinnunena. Wydana w 2020 roku powtórzyła sukces poprzednich jego książek: spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników, szybko zyskała status bestsellera i otrzymała liczne nominacje do nagród literackich. To przenikliwe i zaskakujące spojrzenie na wojnę oczami kobiet.
https://wydawnictwopoznanskie.pl/produkt/powiedziala-ze-nie-zaluje-seria-dziel-pisarzy-skandynawskich/

Jest wiosna 1945 roku, świat zmienia się nieodwracalnie. Na granicy norwesko-fińskiej pięć kobiet wyrusza z obozu jenieckiego w kierunku Finlandii. Wędrując przez zniszczone tereny Laponii, widzą brutalne skutki wojny, która odcisnęła piętno na miejscowych krajobrazach i ludności. Zmieniła też bohaterki. Kilka lat wcześniej każda z nich znalazła się na życiowym zakręcie. Połączyły je przypadkowość losu i wspólne doświadczenie, które uznano za zdradę. Poczucie wstydu miesza się ze świadomością, że wędrówka wiedzie nie tylko w rejony, gdzie każdy źle postawiony krok będzie kosztował życie, ale i w głąb siebie.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Polecamy także:

czwartek, 2 lut
12:00

Ferie zimowe w Polskim Teatrze Tańca to czas wyjątkowych warsztatów dla dzieci, które poprowadzą artyści - tancerze Polskiego Teatru Tańca. W siedzibie teatru odbędą się zajęcia ruchowe nawiązujące do spektaklu