„Czy należy bać się Rosji? – spotkanie po 30 latach”

Inne

Jednym z pierwszych wydarzeń otwierających działalność w siedzibie przy ul. Ratajczaka 44 było seminarium dotyczące Rosji o tytule: „Czy należy bać się Rosji?”. Zaprosiliśmy wtedy Tomka Kiznego, znanego artystę i dokumentalistę, który fotografował Rosję – szczególnie te miejsca, którymi Rosja się nie chwali: obozy pracy, Syberię, Workutę i słynną Martwą Drogę. Przyjechali również działacze Memoriału rosyjskiego i przez kilka dni koncentrowaliśmy się na temacie, który był dla nas podsumowaniem naszej podróży po Rosji. Wróciliśmy stamtąd zafascynowani, ale jednocześnie przerażeni. Chcieliśmy porozmawiać z publicznością na ten temat. Wtedy też powstało przedstawienie Ewy Wójciak „Requiem” wg Anny Achmatowej.
Podczas naszego Jubileuszu chcemy wrócić do tej sesji, by zadać to, ciągle aktualne pytanie: czy należy bać się Rosji? To co dzieje się w Ukrainie stwarza nowe pytania: na ile powinniśmy się Rosji bać, a na ile szukać i wspierać ludzi, którzy się temu wszystkiemu przeciwstawiają, często ryzykując swoje życie.
Moderacja: Piotr Mitzner
Goście: Igor Biełow, Tatiana Kosinowa, Jan Zamojski

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Lokalizacja:
Sala Szara


Polecamy także:

sobota, 3 gru
12:00

Do tej pory na wycieczki za kulisy teatru zapraszaliśmy wyłącznie grupy zorganizowane. Od tego sezonu to się zmieni. Co miesiąc po wybranych spektaklach weekendowych będzie można wybrać się na taki

środa, 30 lis
23:59

Serdecznie zapraszamy do zakupu biletu podarunkowego do kina Rialto. Bilet jest ważny do 31.10.2022, można go wykorzystać na dowolny seans filmowy z wyłączeniem eventów i imprez niefilmowych.Bilet prosimy wymienić w