Mateusz Gozdek – były trener AP Reissa – potrzebuje pomocy!

gopoznan.pl zawsze wspiera wszelkie akcje dotyczące poznaniaków. Nie może być inaczej i tym razem. Szczególnie, że dotyczy ona osoby nam znanej…

25-letni Mateusz Gozdek dwa miesiące temu uległ poważnemu wypadkowi w górach. Wychowanek Przemysława Poznań, były piłkarz Unii Swarzędz i do niedawna trener Akademii Piłkarskiej Reissa spadł ze skarpy na szlaku Orla Perć w Tatrach. Cudem uniknął śmierci, a teraz powoli wraca do zdrowia. Potrzebuje jednak wsparcia w rehabilitacji. Dlatego jego mama, Renata zaapelował o pomoc dla syna na portalu siepomaga.pl

Ze względu na obecną sytuację w kraju dt. covid-19 likwidują oddział, na którym przebywał Mateusz. Został wypisany na co jednak nie pozwalał jego stan zdrowia w jakim się znajduje! Miał tam być do odzyskania sprawności, samodzielności ale stało się inaczej.

Stąd apel mamy Mateusza o pomoc i prywatną rehabilitację, prywatny ośrodek…

“Nadszedł 6 sierpnia. Mateusz odbywał wędrówkę, jakich wcześniej było wiele. Jednak na szlaku na Orlą Perć wydarzył się nasz dramat. Syn spadł z około 100 metrów. Mateusz przeżył, co już i tak było cudem. Ale my wciąż wierzymy w kolejny cud – odzyskanie sprawności.

Po miesiącu w szpitalu syn zaczął otwierać oczy i nawiązywać wzrokowy kontakt. Dzisiaj cieszymy się z jego pierwszych kroków, okupionych bardzo ciężką pracą z rehabilitantem. Jednak skutki wypadku nie dają o sobie zapomnieć… Uszkodzenia mózgu Mateusza były na tyle poważne, że nadzieję na odzyskanie sprawności daje już tylko pobyt w specjalistycznym ośrodku. Bez neurorehabilitacji nie jesteśmy w stanie wywalczyć nic więcej.

Serce mi pęka, bo wiem, że na drodze do lepszego życia mojego dziecka mogą stanąć pieniądze. Nie mogę na to pozwolić, dlatego piszę moją prośbę, dzielę się naszą historią i błagam Was o pomoc! Wuefista, pasjonat sportu, trener piłkarskich adeptów i przede wszystkim bardzo dobry człowiek. Musimy go odzyskać, choć wiemy doskonale, że długa i kręta droga przed nami. Zawalcz ze mną o życie, zdrowie i przyszłość Mateusza, proszę…” – napisała mama Mateusza na portalu siepomaga.pl.