Zobacz, co Cię czeka na Targach HOBBY 2020

Już 5 września 2020 roku rozpocznie się 17 edycja Targów HOBBY, które pokazują, że z pasji się nie wyrasta – niezależnie od wieku. W tym roku organizatorzy przygotowali sprawdzone strefy tematyczne, wzbogacając każdą z nich o nowe elementy. Jedno jest pewne – w pierwszy weekend września na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie się działo i to w trybie OFFLINE!

Festiwal Gier Planszowych GRAnat, wystawa z klocków LEGO, warsztaty szycia, prelekcje z tworzenia nalewek, makiety modelarskie całych miast, nauka jazdy na longboardzie czy wyścigi samochodów zdalnie sterowanych RC dla każdego. To tylko początek długiej listy atrakcji Targów HOBBY 2020.

HOBBYstów zapraszamy w sobotę 5 września od 10:00 do 18:00 oraz w niedzielę 6 września od 10:00 do 17:00 na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, a dokładniej do pawilonów 3 i 3A. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa z wielu powodów, a jednym z nich jest fakt, że HOBBY zostało połączone z targami zoologicznymi Animal Fest, któremu przyświeca hasło „z miłości do zwierząt”. Na oba wydarzenia wystarczy jeden bilet! Dlatego, kupując wejściówkę na HOBBY zapewniasz sobie udział w Animal Fest, które odbywa się w tych samych pawilonach w tym samym czasie. Zobacz, co Cię czeka na Targach HOBBY 2020.

Strefa Gier Planszowych

Już po raz kolejny w ramach Targów HOBBY odbędzie się Festiwal Gier Planszowych GRAnat (we współpracy z Fundacją Zagrajmy) z ogromnym games roomem dla początkujących i zaawansowanych graczy. W innej części Strefy Gier Planszowych znajdzie się przestrzeń od Stowarzyszenia Miłośników Gier Planszowych „Kości” z tytułami niewydanymi w Polsce, hitami z Essen i Kickstartera, a także z przedpremierowymi grami.

Dodatkowo na Targach HOBBY odnajdziecie bogatą ekspozycję od producentów gier jak np. CUBE czy G3, którzy również pokażą nowości. Ale to nie wszystko! Każdy uczestnik wydarzenia będzie miał szansę nauczyć się i zagrać w starochińską grę GO od Stowarzyszenia Honte. Wkrótce opublikujemy kolejne atrakcje ze strefy planszówek – warto czekać.

Strefa z klocków LEGO

Z kolei miłośników tworzenia konstrukcji z klocków LEGO zapraszamy na ogromną wystawę od Stowarzyszenia Zbudujmto, które zaprezentuje niesamowite budowle, miasta, sceny filmowe, samochody i wiele więcej! Oprócz tego zostanie przygotowane miejsce do tworzenia własnych konstrukcji. W Strefie z klocków LEGO znajdzie się także kolekcja retro zestawów od Grupy Vintage LEGO Sets – szykujcie się na powrót do przeszłości.

Strefa Modelarstwa

Podczas HOBBY 2020 nie może zabraknąć przestrzeni od najlepszych modelarzy z całej Polski. W trakcie targów możecie podziwiać niesamowite makiety kolejowe (i nie tylko), a także przyglądać się warsztatom od profesjonalistów. W tym roku wszystko, co najlepsze z modelarstwa pokażą m.in. PZMK, U Gears, Modeliki, Craftwork, Warsik czy Motoshowminiatura.

Strefa Szycia, Rękodzieła i DIY

Zeszłoroczny hit zostaje powiększony o rękodzieło – w tym roku czeka na Was Strefa Szycia, Rękodzieła i DIY, która powstaje przy współpracy z Polską Izbą DIY. Śladem poprzedniego roku w strefie odbędą się liczne warsztaty, prelekcje i pokazy, w których udział może wziąć każdy. Warto śledzić Program Wydarzeń HOBBY 2020, aby być na bieżąco i zdążyć z zapisem na odpowiednie zajęcia. Z nowości – już teraz zapraszamy na m.in. prelekcję od nalewkarni Longinus połączoną z konkursem na degustację, szycie worków ze starych jeansów oraz na pokaz hafciarski z Szyj.pl.

Strefa Sportowa, Strefa Samochodów Zdalnie Sterowanych RC i nauka ze sztuką

Targi HOBBY to niekończący się program atrakcji, warsztatów, pokazów i wystaw, dlatego warto mieć na uwadze, że przygotowaliśmy także:

– Strefę Sportową z m.in. nauka jazdy na longboardzie dla każdego

– Strefę Samochodów Zdalnie Sterowanych RC z Finałem Mistrzostwami Polski OFF Road 2020, zawodami D10 Drfit Battle of Poland i torem otwartym dla publiczności

– Strefę Nauki, Kultury i Sztuki z pokazami robotów od Małego Inżyniera czy przestrzenią od Fundacji Pro-Spin (niesamowici kuglarze)

Brzmi zachęcająco? Już teraz skorzystaj z tańszej przedsprzedaży biletów na Targi HOBBY 2020. Pamiętaj, że dzieci do 6 roku życia wchodzą za darmo, a bilet na parking kupisz także drogą online: https://tobilet.pl/targi-hobby-2020.html

Jak zadbamy o bezpieczeństwo?

Jako Grupa MTP od czerwca #WracamyDoGry, organizując w pełni bezpieczne wydarzenia i przestrzegając wszystkich środków ostrożności – za nami m.in. czerwcowy Letni Targ Ogrodniczy czy Poznań Moto Fest. Dlaczego Targi HOBBY 2020 będą miejscem, gdzie każdy poczuje się bezpiecznie? Zobaczcie sami na poniższym filmie i do zobaczenia we wrześniu: https://youtu.be/5J0pVffAK1s

Więcej informacji: https://hobby.mtp.pl/pl/